Geely yeni kompakt elektrikli SUV modeli Galaxy E5’i tanıttı

Elektrikli araç pazarında yarış giderek kızışıyor birçok otomobil devi yeni elektrikli araçlarının tanıtırken Geely’de pastadan payını alma derdinde. Bu hedefini gerçekleştirmek isteyen Geely, elektrikli araç pazarında iddialı bir giriş yaptı. Şirketin yeni kompakt SUV modeli Galaxy E5, VW ID.4 ve Tesla Model Y gibi rakiplerine meydan okuyor. Özellikle Çin pazarı için rekabetçi fiyatlandırmasıyla dikkat çeken E5, şık tasarımı ve dar farları ile modern bir görünüm sunuyor. Araç, 4615 mm uzunluk, 1901 mm genişlik ve 1670 mm yükseklik ölçülerinde.

Geely yeni kompakt elektrikli SUV modeli Galaxy E5’i tanıttı

Galaxy E5‘in iç tasarımı minimalist bir yaklaşımla şekillendirilmiş. Büyük bir tablet tarzı bilgi-eğlence sistemi ve dijital gösterge paneli göze çarpan özellikler arasında. Baş üstü ekranı, önemli bilgileri sürücünün göz hizasında tutarken, fiziksel iklim kontrol düğmeleri ve özel bir döner düğme ekstra konfor sağlıyor. Isıtmalı, havalandırmalı ve masaj fonksiyonlu ön koltuklar, daha rahat bir sürüş vaat ediyor.

Bu model, Geely‘nin Elektrikli Mimarisi (GEA) üzerine kurulu ve tek bir 160 kW elektrik motoru (yaklaşık 218 beygir gücünde) ile donatılmış LFP batarya paketi içeriyor. EREV versiyonu ise yakında Shendun batarya teknolojisi ile sunulacak ve tam dolu bir yakıt deposuyla 2000 km menzil vaat ediyor.

Geely, Galaxy E5‘i tahmini 150.000 – 200.000 RMB (yaklaşık 19.400 – 25.800 Euro) arasında bir fiyatla piyasaya sürmeyi hedefliyor. Hem sol hem de sağ direksiyonlu versiyonların üretimi planlanıyor; bu da şirketin bu modelle küresel pazarlara açılma niyetini gösteriyor. Geely’nin bu yeni modeli, uygun fiyatı ve yüksek teknolojisiyle elektrikli araç sektöründe önemli bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir